Kodiaq iV

Повеќе простор за вашите авантури
Потрошувачка на електрична енергија0,0 kWh/100km
CO2 Emission0 g/km
Engine Power (kW)0 kW
Engine Power (HP)0 PS

Преглед на модели

Надворешност
Внатрешност

Третиот модел од серијата Škoda со plug-in хибриден погон не само што им се допаѓа на еколошки свесните возачи.

Благодарение на моќната батерија, можете да се радувате на над 100 километри возење без емисија во чисто електричен режим.

Откријте нови хоризонти: со удобен мебел и најнова технологија.

Извонредна plug-in хибридна технологија

Plug-in хибридната единица на Kodiaq iV е совршена синтеза на моторот со согорување и електричниот мотор. Без разлика дали ќе изберете локално возење без издувни гасови во чист електричен режим или интеграција на бензински мотор, Kodiaq iV секогаш ќе биде сигурен придружник на сите ваши патувања

Лесно вчитување

Ќе откриете дека полнењето на plug-in хибридно возило не е покомплицирано од полнењето гориво. Дома, на работа, на јавни станици за полнење - има безброј можности и места за полнење на вашиот Kodiaq iV. Изборот е целосно ваш.

Практично во секој поглед

Kodiaq iV нуди многу повеќе од одлични перформанси во возењето и нула локални емисии при електричен погон. Со многу погодни функции, простран багажник и многу внатрешен простор за вашето семејство и пријатели, Kodiaq iV е подготвен за вашите авантури.

Предностите на е-мобилноста

Како сопственик на електрична Škoda, електромобилноста ви носи многу предности, како што се даночни ослободувања и бесплатни паркинг места. Види и самиот.

Simply Clever Технологија

Асистент за патување
Асистенти за безбедност
LED технологија
Лесно паркирање

Асистентот за патување презема делови од контролата на возилото за да ви го олесни возењето и следењето на сообраќајот.

Секогаш онлајн кога сте во движење

Искусете нови нивоа на удобност, безбедност и забава со нашите понуди за поврзување. Поврзете го вашиот Škoda Superb Combi на интернет и вашиот паметен телефон и извлечете корист од, меѓу другото, информации за сообраќајот во реално време, потсетници за претстојните интервали на сервисирање или добијте помош во итен случај.

Прикажи повеќе

Карактеристики

Паметни детали
Паметна технологија
Паметна удобност
Умен багажник

Димензии

Ценовник и инфоматеријал

Преземање каталог за Škoda Kodiaq
pdf  (4,7 MB)
Преземање ценовник за Škoda Kodiaq
pdf  (1,1 MB)