Истакнуваме
Kamiq

Kamiq FL

Потрошувачка на електрична енергија0,0 kWh/100km
Engine Power (kW)0 kW
Engine Power (HP)0 PS

Совршено се вклопува

Со добро пондериран сооднос на робустен дизајн и динамични форми, Kamiq има уникатен карактер што е потребен за создавање на свој личен пат напред. Друга значителна карактеристика на овој Škoda кросовер е неговата компактна големина, идеална за тесни коловози и паркинг. Подигнатото седење ќе ви даде подобар преглед на она што се случува околу вас и ќе ви го олесни пристапот.

Надворешност
Внатрешност

Škoda Kamiq буди емоции каде и да се појави поради неговиот препознатлив дизајн и напредната технологија.

TOP LED Matrix фаровите му овозможуваат на Kamiq да освојува нови височини во практичноста и естетиката.

Аеродинамичните тркала одлично се совпаѓаат со грубиот изглед на овој урбан теренец.

TOP LED задните светла со динамичен трепкач ќе ве воодушеват вас и вашата околина.

Сестран придружник, за секој ден.

Новиот Kamiq. Елегантен урбан SUV кросовер подготвен да открие нови хоризонти.

Фатете го во чекор

Kamiq е урбан кросовер кој ги заокружува придобивките на SUV во претпознатлив дизајн на Škoda кој се протега со динамични форми и остри рабови. Совршен за оние кои создаваат свои трендови наместо да ги следат.

Самоуверен

Сила и храброст секогаш доаѓаат одвнатре. Kamiq непречено го поместува емотивно наполнетиот дизајн на внатрешноста и надворешноста. Ергономијата на привлечни ентериери останува безпрекорна, а патниците се опкружени со најдобрите материјали.

Безбедно место

Како и со секоја Škoda, безбедноста е на прво место и со новиот Kamiq. 9 воздушни перничиња, вклучувајки и перниче за колената на возачот комплетирани со најактуелните безбедносни системи и помагачи при возење, како што се Travel Assist, Side Assist и Crew Protect Assistant. Максималната оцена од 5 ѕвезди го нагласува највисокото ниво на безбедност за Škoda Kamiq.

Спортско искуство со притискање на копче

Škoda Kamiq е изграден на најновата модуларна MQB платформа, со што подлежи да биде опремен со најнапредна технологија. Оние кои се заинтересирани за подинамично возење, ќе ја ценат Sport Chassis контролата и системот за прилагодување на амортизерите.

Кој е твојот омилен Kamiq?

Дознајте самите: изберете ја вашата омилена боја, фелни кои одговараат и погледнете го вашето индивидуално прилагодување.

Модерна Технологија

Travel Assist
Easy Parking
Front Assist
LED lights

Travel Assist презема делумна контрола на автомобилот за да ви го олесни возењето.

Најсовремени инфозабавни системи

Kamiq нуди два вида инфозабавни системи, стандардниот Škoda Infotainment со големина на екранот од 8,25" и опционалниот 9,2" Škoda Navigation. Вториот нуди и безжичен SmartLink или четири звучници во задниот дел и секогаш вклучува виртуелен кокпит од 10,25 инчи. Дополнителни функции, како што се Phone Box или четири USB-C порти за брзо полнење, може да се додадат како дел од опционалните пакети.

Škoda Connect

Онлајн услугите на Škoda Connect обезбедуваат онлајн услуги за навигација и информации, опција за далечинско контролирање на избраните функции на возилото со апликацијата за паметни телефони MyŠkoda и далечинска интеракција со сервисниот центар на Škoda по ваш избор.

SmartLink

SmartLink ви овозможува поврзување помеѓу вашиот паметен телефон и вградената инфозабава преку Apple CarPlay или Android Auto. Пуштете музика, навигирајте се, справувајте се со вашите текстуални пораки и повици или слушајте го омилениот подкаст.

Телефонска кутија

Телефонската кутија е преграда за складирање што се користи за безжично полнење на мобилните телефони и за засилување на мобилниот сигнал со рамни антени. Телефонската кутија може да остварува и прима мобилни повици дури и кога сигналот е слаб.

До 5 USB-C порти

Kamiq е стандардно опремен со 2 модерни предни USB-C порти со позадинско осветлување (15 W) за пренос на податоци и полнење. Овие може опционално да се заменат со четири USB-C порти за брзо полнење (45 W) - две напред и две назад. Приклучокот за USB-C може опционално да се додаде и од ретровизорот за полнење на камерата.

Гласовна контрола

Со гласовниот асистент Лаура, вашиот автомобил ќе реагира на секој ваш збор за да ги исполни вашите барања. Нарачките се веќе минато. Сега можете да го контролирате автомобилот со Лаура, асистентка која разбира нормален говор. Лаура ќе ви помогне да ја контролирате навигацијата, медиумите, инфозабавата, климатизацијата и текстуалните пораки, а истовремено ќе ви овозможи подобро да се концентрирате на возењето.

Копчиња за помош

Црвеното копче од десната страна веднаш повикува на помош доколку сте инволвирани или сте сведоци на сериозна сообраќајна несреќа. Средното копче го повикува вашиот сервисен центар ако се расипе возилото. Користете го левото копче за да побарате повеќе информации за Škoda Infoline.

Simply Clever карактеристики

Детали
Технологија
Комфор
Багажен простор

ДИМЕНЗИИ

Ценовник и инфоматеријал

Преземање каталог за Škoda Kamiq
pdf  (3 MB)
Преземање ценовник за Škoda Kamiq
pdf  (487,3 kB)