Врвни карактеристики
Fabia

Fabia

Модерен дизајн, врвна технологија и најголемиот багажен простор во својата класа
0
Потрошувачка на електрична енергија0,0 kWh/100km
Engine Power (kW)0 kW
Engine Power (HP)0 PS
Надворешност
Внатрешност
Ein roter Škoda Fabia in der Frontansicht

Новата Fabia се претставува како самоуверена, модерна и динамична...

Ein roter Škoda Fabia in der Seitenansicht von schräg vorne

и истовремено стилска и елегантна. Ја исполнува секоја улога што и е дадена.

Detailaufnahme des Škoda Fabia Scheinwerfers

Без разлика дали е во или надвор од градот - новата Fabia ќе ве воодушеви со своето урамнотежено однесување при возењето.

Со своето лого на Škoda на задниот дел, новата Fabia се декларира како горд член на семејството Škoda.

Panoramadach des Škoda Fabia von oben
Фасцинантна глетка

Новата Fabia го подигнува дизајнерскиот јазик на Škoda на ново ниво. Таа се претставува пред набљудувачите како самоуверена, а сепак пристапна. Без разлика од кој агол гледате, секогаш ќе откривате возбудливи детали. Исто така, може да се пофали со најнизок коефициент на отпор (0,28 cw) во својата класа.

Škoda Fabia Assistenzsysteme Demonstration
Елегантна и пространа внатрешност

Софистицирана до најситниот детаљ и пространа во секој поглед - вака се претставува новата внатрешност на Fabia. Различните уникатни решенија „Simply Clever“ совршено го заокружуваат високото ниво на удобност како патник на предните и на задните седишта. И се подразбира, најголемиот багажник во својата класа.

Којa е твојaта омилена Fabia?

Дознајте самите: изберете ја вашата омилена боја, фелни кои одговараат и погледнете го вашето индивидуално прилагодување.

Најнова технологија

Системи за помош при паркирање
LED фарови
Систем за помош при возење
Безбедносни системи за помош
Exemplarische Darstellung eines Assistenzsystems im Škoda Fabia

Паркирањето никогаш не било толку лесно. Едноставно притиснете го соодветното копче.

Škoda Fabia Frontkonsole mit digitalem Display
Останете онлајн и додека патувате

Напредната конективност на новата Fabia го олеснува секојдневното користење на возилото и ви дава сè што ви е потребно за да стигнете до вашата дестинација навреме и удобно.

Карактеристики

Паметни детали
Интелигентен комфор
Багажен простор

Влезете сите!

Die Abmessungen des Škoda Scala in der Seitenansicht

Опуштете се, Fabia се вклопува дури и во најтесните простори без да се жртвува просторот за патници или багажниот простор.

Бескомпромисна безбедност

Logo der Euro NCAP-Auszeichnung

Škoda Fabia ја доби највисоката оцена од 5 ѕвезди на Euro NCAP-Crashtest.

Ценовник и инфоматеријал

Преземање каталог за Škoda Fabia
pdf  (15,9 MB)
Преземање ценовник за Škoda Fabia
pdf  (1,2 MB)