Kodiaq

Повеќе простор за вашите авантури
Потрошувачка на електрична енергија0,0 kWh/100km
CO2 Emission0 g/km
Engine Power (kW)0 kW
Engine Power (HP)0 PS

Преглед на модели

Надворешност
Внатрешност

Уникатен светлосен потпис: Првиот Kodiaq со LED матрични фарови и предна решетка со хоризонтална светлосна лента.

Моќен изглед благодарение на алуминиумските тркала од 20 инчи, скулптурално дизајнираната хауба и зрнестите црни пластични елементи.

Со нетрпение очекувајте ги високо развиените системи за помош при возење, модерната технологија и различните комфорни карактеристики.

Зад задната врата со црвената облога има дарежлив волумен на багажникот од 857 литри.

Спортски, тенок дизајн

Јасните, елегантни линии во комбинација со впечатлив светлосен потпис, црни зрнести пластични елементи и тркала со големина до 20\" го прават Kodiaq цврсто, динамично и стилско возило со безвременски дизајн.

Пространа и модерен ентериер

Kodiaq нуди многу простор за до седум луѓе, најсовремена технологија, безброј опции за поврзување и разновидни иновативни решенија. Тоа значи дека ниту една патничка желба не останува неисполнета.

Удобност во нова димензија

Покрај дарежливиот простор, Kodiaq нуди различни комфорни функции кои ќе ве воодушеват на секое патување. Масажните седишта и климатизацијата со три зони гарантираат дека секогаш ќе стигнете до вашата дестинација чувствувајќи се одморени.

За ваша безбедност

Безвременскиот дизајн и удобноста се несомнено фантастични карактеристики, но најважната работа кога патувате е вашата сопствена безбедност и луѓето во бродот. До девет воздушни перничиња, низа напредни системи за помош при возење и системот „Итен повик“ го прават Kodiaq безбедно возило во секоја ситуација.

Најнова технологија со притискање на копче

Кога станува збор за вашето ново возило, нема потреба да се воздржувате: Kodiaq е опремен со најнови технологии кои го прават одличен придружник на патиштата, надвор од патиштата, па дури и на теренот со многу барања.

Simply Clever Технологија

Асистент за патување
Асистенти за безбедност
LED технологија
Лесно паркирање

Асистентот за патување презема делови од контролата на возилото за да ви го олесни возењето и следењето на сообраќајот.

Секогаш онлајн кога сте во движење

Искусете нови нивоа на удобност, безбедност и забава со нашите понуди за поврзување. Поврзете го вашиот Škoda Superb Combi на интернет и вашиот паметен телефон и извлечете корист од, меѓу другото, информации за сообраќајот во реално време, потсетници за претстојните интервали на сервисирање или добијте помош во итен случај.

Прикажи повеќе

Карактеристики

Паметни детали
Паметна технологија
Паметна удобност
Умен багажник

Димензии

Ценовник и инфоматеријал

Преземање каталог за Škoda Kodiaq
pdf  (4,7 MB)
Преземање ценовник за Škoda Kodiaq
pdf  (1,1 MB)